Body wrapping- Domowy zabieg na odchudzanie i cellulit

Body wrapping to bardzo popularny w ostatnich latach zabieg kosmetyczny. Ma on na celu ujędrnić skórę, zredukować cellulit oraz spalić tkankę tłuszczową z wybranej partii ciała. Dlaczego jest taki popularny? Przede wszystkim jest banalnie prosty, można wykonać go samodzielnie w domu, a koszt jednorazowego zabiegu zamyka się jedynie w kilku złotych. Sprawdź na czym polega Body wrapping. Body wrapping- Domowy zabieg na odchudzanie i cellulit.

Body wrapping- Domowy zabieg na odchudzanie i cellulit

Zabieg Body wrappping jest banalnie prosty oraz przede wszystkim bardzo tani. Do jego wykonania potrzebujesz jedynie dobrego kremu balsamu ujędrniającego lub antycellulitowego i rolki folii kosmetycznej. Dlaczego jest taki skuteczny? Zabieg przede wszystkim ma za zadanie pobudzić krążenie w układzie krwionośnym i limfatycznym. Ciepło, które wytwarza się pod folią kosmetyczną ma również działanie otwierające pory skóry. Substancje aktywne zawarte w kosmetyku użytym podczas zabiegu mogą szybko wniknąć w głębokie warstwy skóry przywracając jej jędrność, likwidując obrzęki, cellulit i oczyszczając skórę z toksyn.

Jak wykonać?

Do przygotowania zabiegu należy wybrać dobrej jakości balsam o działaniu ujędrniającym i antycellulitowym. Przed wykonaniem zabiegu zaleca się wykonać peeling ciała. Za jego pomocą usuniesz martwy naskórek, co pozwoli jeszcze lepiej wchłonąć się aktywnym substancjom zawartym w balsamie. Po wykonaniu peelingu należy dokładnie wysuszyć skórę, następnie na wybraną partię ciała zaaplikować dosyć grubą warstwę kosmetyku i i na koniec owinąć ją folią kosmetyczną. Folia powinna dokładnie przylegać do ciała, ale nie zaleca się owijać jej zbyt mocno, ponieważ może to utrudnić krążenie krwi w żyłach. Dla jeszcze lepszego efektu zaleca się dodatkowo zakryć ciało jeszcze kocem. Zabieg powinien trwać co najmniej 30-45 minut. Po wykonaniu zabiegu zdejmij folię oraz dokładnie spłucz ciało za pomocą chłodnej wody bez dodatku żadnych detergentów. Body wrapping należy stosować 1-2 razy w tygodniu.

Domowe balsamy

Kosmetyki używane podczas wykonywania zabiegu body wrappingu można przygotować także samodzielnie w domu z produktów jakie na pewno zdecydowana większość z was posiada w swojej kuchni. Do jego przygotowania, należy wymieszać jedno opakowanie cynamonu, łyżkę imbiru w proszku oraz dwie łyżki miodu. Następnie dodaj wodę, aby mieszanka stała się bardziej płynna co zdecydowanie ułatwi późniejszą aplikację. Wśród składników dobrze sprawdzi się także kawa, która ma działanie antycellulitowe. Warto wykorzystać fusy z kawy, wymieszać je z odrobiną oliwy lub oleju kokosowego i dodać odrobinę cynamonu. Takie kosmetyki będą równie skuteczne jak te kupione w drogerii.

Jakiej folii użyć podczas zabiegu

Wiele osób podczas przeprowadzania zabiegu w domu używa folii spożywczej. Niestety folia spożywcza nie posiada takich samych właściwości jak folia kosmetyczna. Co może sprawiać, że rezultat osiągany podczas zabiegów będzie gorszy, ale również bardzo negatywnie wpływać na zdrowie. Folię kosmetyczną możesz zakupić praktycznie w każdej drogerii.