Błędy w pielęgnacji które cię postarzają- Nigdy ich nie popełniaj!

Dbamy o siebie, żeby wyglądać atrakcyjniej i młodziej. Nie kiedy nasze starania przynoszą odwrotny rezultat i skutkują przyśpieszeniem procesów starzenia. Poznaj najczęstsze błędy w pielęgnacji, które cię postarzają.

Błędy w pielęgnacji, które cię postarzają

Złe nawodnienie organizmu

Odpowiedni poziom nawodnienia organizmu ma działanie dla twojej skóry podobne do działania kremu nawilżającego z najwyższej półki. Jeżeli twój organizm będzie odwodniony to jako pierwsza odczuje to twoja skóra. Stanie się wysuszona, szorstka, straci swoją jędrność i elastyczność, oraz szybciej zaczną pojawiać się zmarszczki.

Zbyt częsty peeling

Peeling usuwa obumarły naskórek z powierzchni naszej skóry, wszelkie zanieczyszczenia i martwe komórki, a także odblokowuje ujścia gruczołów łojowych. Oczyszcza skórę i zapobiega powstawaniu zaskórników. W sytuacji kiedy wykonujemy go zbyt często zaburzamy naturalne funkcjonowanie skóry. To może prowadzić m.in. do uszkodzenia warstwy hydrolipidowej. Przez to skóra może stać się bardziej szorstka, sucha i podatna na różne podrażnienia.

Pielęgnacja niedobrana do naszego typu skóry

Nie ma kosmetyków do każdego typu skóry, przede wszystkim powinnaś używać kosmetyków dedykowanych do swojego typu cery. Cera tłusta wymaga systematycznego oczyszczania i złuszczania, sucha natomiast nawilżania i odżywiania.

Złe zmywanie makijażu wokół oczu

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, o wiele delikatniejsza niż skóra twarzy. Wiele kobiet zmywając swój makijaż znajdujący się wokół oczu robi to bardzo nieostrożnie, niedelikatnie, trze i szoruje skórę wokół oczu co może powodować podrażnienia i prowadzi do przyśpieszenia pojawienia się zmarszczek.

Oczyszczanie twarzy wyłącznie płynem micelarnym

Płyn micelarny zawiera środki powierzchniowo czynne. Czyli detergenty, które sprawiają, że twarz można oczyścić zarówno z brudu, jak i makijażu. I choć w micelach stosowane są te łagodniejsze, to jednak nadal są to detergenty. A te, jak wiadomo, powinno się zmyć letnią wodą po użyciu. Dlaczego? By nie podrażnić, nie wysuszyć skóry i nie pozostawić na jej powierzchni niczego, co może pogarszać jej stan.

Wyciskanie pryszczy, wągrów itp

Jeśli zmagasz się z niedoskonałościami skóry, takimi jak zaskórniki, krostki lub trądzik, to najgorsze co możesz zrobić, to ich rozdrapywanie, wyciskanie oraz dotykanie. Takie działania tylko dodatkowo podrażnią twoją skórę i zwiększą stan zapalny oraz przede wszystkim powodują rozprzestrzenianie się zmian skórnych po całej twarzy i doprowadzają do powstawania nieestetycznych blizn po trądzikowych.

Mycie twarzy gorącą wodą

Mycie twarzy gorącą wodą to najgorsze co może spotkać skórę twojej twarzy. Woda o wysokiej temperaturze podrażnia delikatną cerę, rozszerza naczynka krwionośne. Dodatkowo wysusza skórę, naruszając jej płaszcz hydrolipidowy, co z kolei skutkuje tym, że skóra jest wrażliwa i podatna na szkodliwe działanie substancji zewnętrznych. Idealna woda do mycia twarzy to ta o letniej temperaturze!

Zapominanie o dłoniach, dekolcie i szyi

Pielęgnujesz w takim samym stopniu swoje dłonie, dekolt i szyję jak skórę twarzy? Zdecydowana większość kobiet zapomina o tych częściach ciała, a jeżeli już pielęgnuje te części ciała to robi to zdecydowanie za rzadko. A szkoda bo właśnie dłonie, dekolt i szyja najczęściej zdradzają nasz wiek.