Bielsze zęby dzięki domowym sposobom? Sprawdź najskuteczniejsze metody

Marzysz o śnieżnobiałym uśmiechu, ale uważasz, że cię na to nie stać? Jesteś w błędzie!Jeżeli chcesz mieć bielsze zęby nie musisz w cale umawiać się na drogie wizyty do stomatologa, możesz je wybielić zmieniając swoją dietę, rezygnując z używek i wykonując kilka prostych zabiegów w swoim domu, Jeżeli chcesz mieć bielsze zęby to koniecznie musisz przeczytać ten artykuł. Przedstawiamy domowe sposoby na wybielanie zębów.

Czynniki jakie wpływają na brzydki kolor zębów

  • Używki
  • Błędy w higienie jamy ustnej
  • Kamień nazębny
  • Wiek
  • Czynniki genetyczne
  • Picie kawy i herbaty
  • Zła dieta, uboga w witaminy i składniki odżywcze głównie w w witaminę D

Domowe sposoby na bielsze zęby

Odpowiednia higiena jamy ustnej

Wiele osób nie posiada biały zębów, ponieważ niewystarczająco dobrze dba o higienę jamy ustnej. Pierwszą zasadą jest jak najczęstsze mycie zębów, oprócz samego mycia należy jeszcze zadbać o odpowiednią jakość szczoteczki i pasty do mycia zębów. W ostatnich latach bardzo modne stało się stosowanie specjalistycznych past wybielających z węglem aktywnym.

Zmiana diety oraz rezygnacja z używek

To drugi czynnik od, którego powinno się zacząć procedurę wybielania zębów. Produkty takie jak kawa, herbata, alkohol czy nikotyna negatywnie wpływa na kolor naszych zębów. Jeżeli chcesz mieć śnieżnobiałe uśmiech musisz zacząć od rzucenia palenia papierosów, oraz ograniczenia picia kawy, herbaty oraz alkoholu. W twojej diecie powinny się znajdować produkty bogate w witaminę D czyli przede wszystkim nabiał oraz ryby,

Mycie zębów sodą oczyszczoną na bielsze zęby

To najpopularniejsza metoda wybielająca zęby. Soda oczyszczona ma właściwości antybakteryjne oraz oczyszczające dlatego dodawana jest do większości popularnych past do zębów. Nie całą łyżeczkę sody oczyszczonej należy nałożyć na pastę i zalać odrobiną wody. Następnie należy dokładnie wyszorować zęby, Ze stosowaniem sody oczyszczonej należy nie przesadzać, nie należy jej stosować przed długi czas ponieważ może uszkodzić szkliwo zębów oraz spowodować nadwrażliwość zębów.

Mycie zębów solą kuchenną

Podobnie jak w przypadku sody oczyszczonej i ta metoda nie powinna być stosowana przez długi czas. Wybielanie zębów polega na nałożeniu niewielkiej ilości soli na szczoteczkę, a następnie na dokładnym wyszorowaniu zębów.

Mycie zębów sokiem z cytryny na bielsze zęby

Kwas znajdujący się w soku z cytryny posiada właściwości wybielające. Sok z cytryny można dodać do pasty do mycia zębów. Można również płukać zęby sokiem z cytryny

Płukanie ust olejem kokosowym

Wystarczy kilka razy dziennie łyżeczką oleju kokosowego przez około 10 minut płukać usta. Olej kokosowy posiada właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe oraz wybielające zęby.

Kurkuma jako domowa pasta na bielsze zęby

Żeby zrobić pastę z kurkumy wystarczy łyżeczkę kurkumy połączyć z niewielką ilością ciepłej wody i mieszać do momentu uzyskania konsystencji pasty, Następnie należy dokładnie umyć nią zęby. Kurkumę można również dodać do pasty jaką używasz codziennie. Kurkuma posiada właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze oraz wybielające.

Truskawki i ananasy

Pewnie nie wiesz, ale zawarte w obu owocach kwasy posiadają właściwości wybielające. Jedząc oba owoce delikatnie wybielasz swoje zęby.