Aloes na odchudzanie- Poznaj właściwości soku z aloesu

Aloes to roślina jaką nasze babcie wykorzystywały w przypadkach problemów skórnych, alergii skórnych, trudno gojących się ran, poparzeń czy w celu zniwelowania szpecących blizn. Dzisiaj wiemy, że aloes oprócz swoich leczniczych właściwości również może być wykorzystywany podczas odchudzania. Według licznych badań naukowych sok z aloesu między innymi przyśpiesza metabolizm, oczyszcza organizm z toksyn czy jest skutecznym lekarstwem na problemy trawienne. Aloes na odchudzanie, dowiedź się jak działa!

Aloes na odchudzanie- Poznaj właściwości soku z aloesu!

Jak działa aloes?

Na pewno w swoim życiu nie raz słyszałaś już o dietach oczyszczających inaczej zwanymi kuracjami detoksykującymi. Kuracja oczyszczająca polega na przede wszystkim na usunięciu zalegających w organizmie toksyn, które utrudniają pracę naszych narządów oraz mogą zaburzyć gospodarkę hormonalną. W wyniku czego możemy mieć problemy z nadwagą, a nasze kuracje odchudzające mogą być nieskuteczne. Toksyny zatruwające nasze organizmy biorą się przede wszystkim z pożywienia jakie spożywamy( pestycydy, konserwanty, wszelkiego rodzaju ulepszacze smaku itp) oraz z zanieczyszczonego powietrza. Właśnie między innymi picie soku z aloesu przyśpiesza usuwanie wszystkich tych szkodliwych substancji z organizmu. Oczyszczonemu organizmowi z całą pewnością łatwiej będzie schudnąć.

Ponadto picie soku z aloesu działa przeczyszczająco co wspomoże usunięcie z jelit zalegających złogów. Dzięki temu też schudniesz. W jelitach każdego z nas znajduje się około 5-10 kg złogów niestrawionego jedzenia!

Substancję znajdujące się w aloesie poprawiają przemianę materii i metabolizm kwasów tłuszczowych; właściwości te okazują się ważnym środkiem przy redukcji tkanki tłuszczowej.

Aloes na odchudzanie. Jak przygotować sok z aloesu?

Składniki:

Szklanka soku z cytryny,

łyżeczka miodu,

1 duży liść aloesu,

Przygotowanie:

Jeżeli zastanawiasz się skąd wziąć liści aloesu to są dwie możliwości. Możesz zakupić aloes w doniczce i hodować go na swoim parapecie lub kupić sam liść dostępny jest w większości aptek i sklepów zielarskich. Liść rozetnij wzdłuż i za pomocą łyżeczki wyjmij miąższ. Do miąższu dodaj łyżeczkę miodu i szklankę soku ze świeżo wyciśniętej cytryny i następnie wszystko dokładnie zmiksuj. Bardzo ważne jest żeby w terapii oczyszczającej wykorzystywać jedynie naturalne produkty. Zaleca się żeby sok był świeżo wyciskany, a miód nie pochodził z marketu, a z targowiska. Sok z aloesu należy pić 3 razy dziennie po 1/3 szklanki. Taka kuracja aloesowa nie powinna trwać więcej niż miesiąc, najlepiej jeżeli będziesz piła sok z aloesu przez 2 tygodnie, a następnie zrobisz sobie co najmniej miesięczną przerwę.