8 grzechów w pielęgnacji – złe nawyki mogą nawet powodować choroby!

   Każda z nas wie jakie są podstawowe rytuały pielęgnacji, by nasze ciało, skóra były w jak najlepszej kondycji, jednak nie każdy wie, że często powielamy bardzo złe nawyki, które mogą nawet zagrażać naszemu zdrowiu i życiu! Sprawdź w artykule jakie to nawyki, dzięki temu będziesz wiedzieć, że prawidłowo pielęgnujesz swoje ciało, które będzie jak najdłużej piękne i zdrowe.

   

Masz w łazience bardzo dużo kosmetyków, dodatkowo wydajesz sporo pieniędzy na zabiegi kosmetyczne, jednak wciąż masz wrażenie, że popełniasz błędy, które powodują, że pielęgnacja nie zawsze jest taka efektywna jaka mogłaby być. Oto 8 grzechów, które na pewno popełniłaś choć raz w życiu, ale nie zawsze się do tego przyznajesz.
1. Zbyt częsty peeling – peeling jest idealnym sposobem na pozbycie się niedoskonałości


skóry twarzy i ciała, jednak zbyt częste stosowanie peelingu może podrażniać skórę. Peeling należy robić raz na kilka dni, przy skórze tłustej do 2 razy w tygodniu, przy skórze suchej raz na tydzień, dwa tygodnie.

2. Szorowanie ciała ręcznikiem – jeśli szorujesz ciało ręcznikiem zaraz po prysznicu bądź kąpieli możesz spowodować podrażnienia. Lepiej będzie jeśli zamiast intensywnie trzeć lepiej owinąć się ręcznikiem i delikatnie osuszyć skórę. 
3. Brak nawilżenia – nie używasz balsamu do ciała? To wielki błąd! Dzięki użyciu balsamu do ciała skóra jest bardziej jędrna, sprężysta, skóra jest nawilżona do kolejnego prysznica.
4. Zbyt gorąca woda – zbyt ciepła woda niszczy zewnętrzną warstwę ochronną skóry, powoduje to podrażnienia oraz łuszczenie się naskórka. Zbyt gorąca woda może powodować nawet zwiększenie widoczności cellulitu!
5. Długie, gorące kąpiele – wygrzewanie się w gorącej wodzie może powodować szybsze starzenie się skóry, aby zachować jędrną skórę należy brać szybkie prysznice ze zmienną wodą, raz ciepłą a raz zimną. 
6. Używanie gąbek kąpielowych – jest to siedlisko bakterii, nigdy nie są wysuszone,


gromadzą się na nich bakterie i inne drobnoustroje, które mogą powodować nawet choroby skóry! Z gąbek należy albo całkowicie zrezygnować, albo bardzo często je wymieniać – kosmetolodzy proponują, by to robić nawet raz w tygodniu.

7. Używanie mocno pachnących kosmetyków – maja bardzo nienaturalny skład, pełne są sztucznych składników i aromatów, przez co mogą drażniąco wpływać na naszą skórę. Lepiej wybierać takie kosmetyki, które mają lekką konsystencje i delikatny zapach.
8. Nie używanie kremów z filtrami UV – skóra wystawiona na bezpośrednie promienie słoneczne jest bardziej narażona na starzenie i choroby skóry. Pamiętaj by każdorazowo przed kąpielami słonecznymi smarować ciało kremami z filtrami UV.
Jak pielęgnujesz swoją skórę? Daj znać w komentarzach!