8 codziennych nawyków – dzięki nim twoje życie się odmieni!

    Chcesz być zdrowszym, mieć lepszą kondycję, czuć się lepiej? Nie są to czynności skomplikowane ani trudne. Wystarczy tylko 20 dni, by wyrobić sobie nawyk. Powtarzając pewne nawyki codziennie będziesz wykonywać je samoczynnie i nie będą dla ciebie obciążeniem, wręcz zapomnisz o nich a wpłyną zbawiennie na twoje życie. Może znasz już je wszystkie? Może musisz jeszcze nad kilkoma popracować? Sprawdź w artykule!

    

Zastosuj te 8 nawyków i stosuj je codziennie a zobaczysz zmieni się twoje życie. Badania naukowe dowodzą, że osoby stosujące się do niżej wymienionych zasad są zdrowsze i żyją dłużej w porównaniu do osób nie stosujących niżej wymienionych nawyków.
8 codziennych nawyków to:
1. Pij co najmniej 8 szklanek wody dziennie – jest to „oczywista oczywistość”, dobrze nawodniony organizm lepiej funkcjonuje, usuwa szkodliwe produkty przemiany materii.

2. Śpij co najmniej 8 godzin dziennie – dzięki temu rano będziesz budziła się wypoczęta, będziesz miała energię na cały dzień.
 
3. Rób 10 000 kroków dziennie – dzięki temu, utrzymasz wagę, utrzymasz kondycję, dotlenisz organizm i będziesz się lepiej czuła.
 
4. Jedz 5 porcji warzyw i owoców – stosuj zdrową dietę, jedz dużo warzyw i owoców, dzięki temu będziesz zdrowsza, zachowasz zgrabne ciało i lepiej się czuła.
5. Nie używaj telefonu na 2 godziny przed snem – ekrany telefonów, monitorów emitują białe światło, przez które organizm się nie wycisza, przed snem lepiej poczytać książkę, porozmawiać z bliskimi, poćwiczyć, dzięki temu łatwiej zaśniesz.

6. Jedz 5 posiłków dziennie – podobnie jak jedzenie owoców i warzyw wpłynie to na poprawę zdrowia, lepsze samopoczucie i zgrabne ciało.

7. Rób w ciągu dnia 4 krótkie przerwy od pracy – wyjdź na świeże powietrze, przewietrz pomieszczenie w którym pracujesz, poczujesz się lepiej.
 
8. Stosuj choć jedną aktywność fizyczną dziennie – może być rower, szybko marsz, bieganie, dzięki temu, utrzymasz wagę, utrzymasz kondycję, dotlenisz organizm i będziesz się lepiej czuła.
     Jeśli nie jesteś w stanie zastosować wszystkich zasad na raz, możesz próbować wdrażać każdy z nawyków po kolei. Ważne są małe kroki, które doprowadzą do stworzenia nawyku.
Stosujecie te nawyki, sprawiają wam problem czy to wasza codzienność? Dajcie znać w komentarzach!
Pozdrawiam!