6 potężnych psychologicznych sztuczek, dzięki którym zawsze dostaniesz co zechcesz!

Zdarza się, że znajdujemy się w sytuacji bez wyjścia. W sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie kontrolować naszych zachowań. Często ktoś próbuje podświadomie nas kontrolować, wtrącać coś do naszego umysłu a my nic z tym nie możemy zrobić! W tym poście rozpoznasz sytuacje, gdy ktoś próbuje cie oszukać i zmanipulować np. w sklepie, internecie, podczas zakupów czy wybierania jedzenia w restauracji! Będziesz w stanie uniknąć tych sytuacji! Dodatkowo na końcu dowiesz się jak samodzielnie wykorzystać sztuczki i jaki jest najlepszy pomysł na dojście do celu!

Sytuacje sensacyjne i bardzo pilne

Czy spotkałeś się z sytuacją, że rezerwując hotel, wczasy pojawia się informacja ” to już ostatni pokój!” bądź „2 osoby oglądają to samo miejsce”. Jeśli widzisz ten napis to w 90% jest to manipulacja.

Mieszanie faktów i opinii

Często w pracy możesz mieć sytuacje, że ktoś najpierw krytykuje twoją prace, wyszukuje wszystkie twoje złe strony, by następnie pokazać, że jesteś beznadziejnym pracownikiem? Nie pozwól na takie manipulacje. Spójrz na sytuacje z boku, oceń obiektywnie swoją pracę, by nie pozwolić umniejszać swoich zasług.

Myślenie stereotypami – sztuczki psychologiczne

Słyszysz określenia, że „w każdej rodzinie są problemy”, „nikt nie jest całkowicie szczęśliwy”, to stereotypu przez które nie staramy się w swoim życiu czegoś poprawić, zmienić. Nie musisz być jak inny, nie musisz żyć jak każdy, staraj się żyć własnym życiem nie patrząc na innych.

„Coś za coś”

Zdarzyło ci się, że ktoś pomagając tobie po czasie się odzywał i wymagał od ciebie odwdzięczania się bądź wymuszał większe rzeczy niż dał tobie? Nie musisz spłacać każdego dobrego uczynku i pomocy innych, cześć osób to wykorzystuje. Postaraj się odróżnić pomoc bezinteresowną od pomocy dla własnych celów.

Używanie wyszukanego słownictwa

Kiedy ktoś używa specjalistycznych słów w zwykłej rozmowie może się starać status intelektualny drugiej osoby. Taka osoba może odczuwać dyskomfort z powodu niekompetencji. Postaraj się przenieść rozmowę w innym kierunku bądź zignorować słowne zaczepki.

Jak zdobyć to co na prawdę chcesz?

Jeśli poznaliśmy już najczęstsze psychologiczne sztuczki oraz sposoby jak ich unikać poznaj jak zdobyć to co chcesz. Możesz użyć sztuczek bądź osiągnąć cel własnymi siłami. Mimo, że jest to trudniejsze to lepiej nie manipulować ludźmi, Postaraj się dążyć do własnych celów, ale nie po trupach innych tylko własną pracą. To będzie bardziej satysfakcjonujące i zaowocuje w dalszym życiu!