6 objawów zawału serca, które występują silniej u kobiet!

 

    W Polsce co roku około 90 000 osób ma zawał mięśnia sercowego zwanego potocznie zawałem serca. Spowodowane to jest głownie złym stylem życia, nadwagą i otyłością, cukrzycą oraz wysokim poziomem cholesterolu. Dodatkowo czynnikiem wspomagającym jest palenie papierosów, bądź nadużywanie alkoholu. Mężczyźni mają większe prawdopodobieństwo zawału, ale kobiety corocznie mają zwiększone tendencje do zawału serca. Badacze wskazują sześć objawów, które kobiety odczuwają mocniej niż mężczyźni. Poznaj je wszystkie, by szybko zorientować się, że ktoś z bliskich, bądź my sami mamy zawał. Szybka pomoc jest niezbędna do przeżycia. 

Objawy zawału serca, które kobiety odczuwają bardziej:

1)  Bóle pleców, ramion i szyi – u mężczyzn najczęstszym objawem zawału jest nacisk i ból na klatkę piersiową, w przypadku kobiet częstym objawem jest również ból w okolicach pleców i ramion, jest to ból nagły, bardzo intensywny, nie jest to ból pojawiający się stopniowo.
2) Nudności i wymioty – jeśli nie podejrzewasz, że jesteś w ciąży, oraz nie jest to oznaka objedzenia się, bądź niestrawności może się okazać, że jest objaw nadchodzącego zawału serca.
3) Problemy z oddychaniem – jeśli nagle poczujesz bardzo mocne problemy z oddychaniem jakbyście właśnie skończyły intensywne ćwiczenia może to być objaw zbliżającego się zawału, obserwuj swój organizm, jeśli będziesz miała inne dodatkowe objawy koniecznie dzwoń po karetkę.
 
Przeczytaj również:
4) Zimne poty – jeśli masz jakieś ww. objawy a dodatkowo czujesz zimne poty to one również mogą być sygnałem przepowiadającym zawał serca.

5) Intensywne zmęczenie – jeśli mimo wypoczynku czujesz się zmęczona, rzeczy, które robiłaś bez problemu nagle sprawiają ci wielką trudność to może być objaw zawału serca, bądź innych chorób serca.
6) Ucisk i ból w klatce piersiowej – jeśli odczuwasz ból w klatce, uczucie zgagi to również może być objaw zawału serca.
Pamiętaj! 
Jeśli odczuwasz któryś w tych objawów koniecznie zadzwoń po karetkę! Przy zawale serca liczy się każda minuta. Dodatkowo każde niepokojące objawy skonsultuj z lekarzem internistą bądź specjalisty. Porady w internecie nie zastępują wizyty w gabinecie lekarskim.