6 błędów żywieniowych, które rujnują twoją dietę oraz sprawiają, że jest nieskuteczna

    Odchudzasz się, ale dieta jest nieskuteczna? Nie tracisz na wadze a wręcz tyjesz? Zmniejszasz coraz bardziej ilość kalorii, jesz produkty light, stosujesz diety cud a nie masz efektów? Nigdy nie uda ci się poprawnie odchudzić, jeśli będziesz stosować rady osób, które nie mają wiedzy, tylko polecają między sobą cudowne diety bądź specyfiki. W poście opisano 6 najczęstszych błędów żywieniowych, które mogą zrujnować twoją dietę.

Odchudzanie a dokładnie zdrowe odżywianie powinno stać się sposobem na życie a nie tylko przykrym obowiązkiem. Lepiej odżywiać się zdrowo i zbilansowanie niż rozpoczynać następną i następną cudowną dietę.

Najczęściej popełniane błędy żywieniowe podczas diety odchudzającej:
1) Liczysz kalorie – szybkie diety odchudzające opierają się na zasadzie, która mówi, by jeść mniej kalorii niż wynosi zapotrzebowanie. Często po zwiększeniu spożywania kalorii waga zaczyna ponownie wzrastać. Dodatkowo duża część kobiet nie potrafi dokładnie odliczyć ile kalorii spożywają, nie liczą wszystkich posiłków przez co zjadają stanowczo za dużo, bądź za mało kalorii.

2) Jesz produkty typu light, pijesz słodkie napoje typu „0 kalorii” – produkty light wcale nie mają mniej kalorii niż inne produkty, często napakowane są dodatkową chemią, by miały smak i konsystencje. Sprawdzaj skład produktów, wybieraj te z prostym składem. Unikaj napojów typu „light”, zamiast zwykłego cukru mają kilka rodzajów słodzików, które tragicznie wpływają na nasz organizm.
3) Jesz jak najmniej – drastyczne zmniejszenie kalorii metabolizm spowolni, początkowo zrzucisz szybko parę kilogramów, ale potem waga przestanie spadać, albo wręcz zacznie wzrastać. Dużo zdrowiej i bezpieczniej jest tracić na stopniowo, by nie obawiać się efektu jojo.

4) Jesz tylko zdrowe fast-foody – zdrowe sałatki w restauracji nie zawsze są niskokaloryczne. Sałatka z majonezowym sosem, kurczakiem, grzankami mogą mieć nawet 800 kalorii, czyli tyle co kebab. Jeśli chcesz coś wybrać to najlepiej sałatkę bez sosów i dressingów. A najbezpieczniej jest gotować w domu, gdyż wtedy wiesz jakie składniki znajdują się w posiłku.5) Ćwiczysz „brzuszki” – robisz brzuszki, bądź inne ćwiczenia typowo modelujące na jedną część ciała a wciąż nie pozbywasz się tłuszczu. Ćwiczenia te nie powodują spalania tłuszczu ale wzmacniają miejsce. Jeśli chcesz pozbyć się tkanki tłuszczowej musisz włączyć treningi kardio np. bieganie, marsze, aerobic.

6) Nie jesz po 19 – jedzenie wieczorami wcale nie musi być tuczące. Najważniejsza jest ilość pożywienia spożywanego w ciągu całego dnia. Nie jedz 2-3 godziny przed snem, kolacje spożywaj lekkie. Nie jedz wieczorem słonych przekąsek i nie podjadaj przed telewizorem.
Znasz jakieś inne błędy żywieniowe, które powodują, że nie chudniesz? Daj znać w komentarzach!
Pozdrawiam!