5 rzeczy, których nie trzymaj w portfelu!

     Jedną z rzeczy, które praktycznie zawsze mamy przy sobie i się z z nią nie rozstajemy zaraz po telefonie komórkowym jest portfel. Trzymamy w nim różne rzeczy i przedmioty potrzebne, ale również takie, które nie powinny się w nim znajdować dla naszej wygody, ale również i dla naszego bezpieczeństwa. 

Rzeczy, których nie powinniśmy trzymać w portfelu ze względu na nasze bezpieczeństwo. Portfel to przedmiot, który często wyciągamy i chowamy, przez co jest łatwym łupem dla złodzieja, który wystarczy, że poobserwuje nas na zakupach przez paręnaście minut będzie wiedział gdzie chowamy portfel, dzięki czemu bez trudu będzie mógł nas okraść. Do tego mężczyźni często wkładają portfel do tylnej kieszeni spodni, to już praktycznie zaproszenie dla kieszonkowca. Dlatego warto wiedzieć których rzeczy w nim nie nosić.


1. Paragony – Portfel to nie jest dobre miejsce dla paragonów. Łatwo mogą się pogubić, wyblaknąć od dostępu słońca, co spowoduje, że nie będą już podstawą do gwarancji czy wymiany towaru. Jeśli trafią w niepowołane ręce mogą być skarbnicą wiedzy. Na wydrukach znajdują się informacje o karcie kredytowej bądź transakcjach bankowych. Niepotrzebne paragony należy niszczyć a nie wyrzucać do najbliższego kosza a potrzebne przechowywać w szafce bądź szufladzie bez dostępu do światła, spakowane w koszulkę, by bez problemu je odnaleźć w przypadku reklamacji, bądź zwrotu towaru.

2. Karty płatnicze – Jeśli zgubisz portfel, bądź zostanie on ukradziony a będą znajdowały się w nim wszystkie karty płatnicze pozostaniesz bez żadnej możliwości płatności. Dodatkowo złodziej może wykorzystać kartę w ciągu kilku minut po kradzieży, np. do płatności zbliżeniowych do których nie trzeba stosować numeru PIN, możesz nawet nie zauważyć zniknięcia a co dopiero zablokować kartę. 

3. Hasła, numery PIN – część osób zapisuje hasła, piny na wszelki wypadek na kartce, jakby zapomniały, dotyczy to szczególnie osób starszych. Jest to wielkie ułatwienie dla złodzieja, bo ma pieniądze podane na tacy, wystarczy, że podejdzie do bankomatu i bez problemu wyciągnie środki do maksymalnej kwoty znajdującej się na koncie. Bank chroni nasze pieniądze dopiero z momentem zgłoszenia kradzieży karty. Wcześniej wyciągniętych pieniędzy nie odzyskamy/
4. Pendrive – przenośne pamięci są coraz mniejsze, bez problemu włożymy je w boczną przegródkę w portfelu bądź w część przeznaczoną na momenty. Jeśli na pendrive masz ważne dla siebie dna, zdjęcia, pliki przechowuj go w bezpieczniejszym miejscu niż portfel.

5. Dowód osobisty, prawo jazdy – gdy ktoś ukradnie ci dokument ze zdjęciem, albo co gorsza dwa dokumenty ze zdjęciem, bez problemu może wziąć za ich pomocą chociażby kredyt chwilówkę w internecie. Konsekwencje tej lekkomyślności wyjdą dopiero po czasie, gdy do drzwi zapuka komornik bądź inny windykator.
Nosicie te rzeczy w portfelu? Może teraz zastanowicie się co z portfela wyciągnąć? Macie jeszcze jakieś inne skojarzenia związane z bezpieczeństwem? Dajcie znać w komentarzu! 
Pozdrawiam!