5 nawyków przez które opadają piersi – wystrzegaj się ich koniecznie!

   Opadający biust to nie jest najprzyjemniejszy widok dla oczu. Przez opadające piersi samoocena spada, spada poczucie własnej wartości i zainteresowanie męskiej populacji. Dodatkowo może stanowić to bolesne dolegliwości ze strony kręgosłupa. Piersi w bardzo złym stanie niekiedy nigdy nie wrócą do swojego dawnego wyglądu a jedynym wyjściem będzie operacja chirurgiczna. Jak się przed tym przestrzec? Co zrobić by biust był jędrny i uniesiony? Dowiedz się w artykule!

   

Żadna kobieta nie chce by jej biust wyglądał nieatrakcyjnie. Dobrze dobrany stanik potrafi dobrze wyeksponować biust posiadający mankamenty, ale po jego zdjęciu już nie mamy żadnych możliwości. Sprawdź te 5 nawyków i stosuj się do nich a ten problem nie będzie cie dotyczył.

1) Brak ćwiczeń –  biust jak każda inna część ciała musi być wyćwiczony. Najlepsze ćwiczenia na biust to pompki, deska, ćwiczenia z hantlami, naciski dłoni.

2) Złe opalanie – nie zabezpieczenie biustu przed szkodliwym promieniowaniem UV  powoduje utratę jędrności biustu. Pamiętaj, by w czasie opalania zawsze smarować biust kremem z wysokim filtrem SPF.

Przeczytaj również:
8 codziennych nawyków dzięki którym zmienisz swoje życie 
6 niejednoznacznych objawów braku witaminy D w organizmie 

3) Szybkie i gwałtowne skoki wagi – szybkie chudnięcie oraz szybkie tycie powodują, że skóra musi się rozciągnąć w bardzo szybkim tempie, nie mając czasu na prawidłową regenerację. Staraj się odchudzać z głową, najlepiej za pomocą dietetyka, by był to proces trwały, bez gwałtownego chudnięcia i późniejszego efektu jojo.
4) Palenie tytoniu – palenie powoduje, że skóra się odwadnia, osłabia i traci jędrność.5) Noszenie źle dobranego biustonosza – noszenie za małego oraz za dużego biustonosza może źle wpływać na jędrność biustu. Za mały biustonosz będzie uwierał, wbijał się w boki deformując piersi. Za duży biustonosz nie będzie podtrzymywał piersi przez co będą one bardziej podane na opadanie.

Znasz inne sposoby na utrzymanie jędrności biustu? Stosujesz nawyki powodujące, że twoje piersi nie będą opadać? Daj znać w komentarzach!