3 domowe sposoby na cienie i worki pod oczami

Większość z nas problem jakim są tak zwane ”worki pod oczami” uważa za mało estetyczne, a dla niektórych z nas to jest problem bardzo wstydliwy.  Powodem opuchniętych oczu jest przemęczenie, zbyt duża ilość godzin spędzonych w pracy, stres, zbyt mała ilość snu, wiek, a nawet uwarunkowania genetyczne. Ukrywamy je najczęściej pod makijażem, ale na nasze szczęście istnieją jeszcze inne sposoby, które nie tylko zamaskują worki pod oczami, ale przede wszystkim je zmniejszą albo całkowicie usuną.

W tym celu często stosuje się lód w kostkach albo okłady z plasterków ogórka. Są to niewątpliwie sposoby po jakich opuchlizna zniknie od razu, ale w tym artykule chciałabym opisać inna metodę. Jest nią okład z torebek po herbacie. Pewnie zadajecie sobie pytanie co w tym wyjątkowego? Jak po  zużytej herbacie ma nam zniknąć opuchlizna pod oczami?

Domowe sposoby na worki pod oczami – okłady z herbaty

Otóż kofeina i garbniki zawarte w herbacie niwelują obrzęki, zwężają naczynia krwionośne i ujędrniają skórę twarzy. Cały proces jest banalny, wystarczy zaparzyć herbatę i po chwili wyciągnąć torebkę, czekamy, aż torebka trochę ostygnie, a następnie kładziemy ją na opuchliznę. Wystarczy 15 minut, a opuchlizna zniknie. Innym sposobem jest zmrożenie torebki herbaty, wystarczy na 10 minut włożyć herbatę do zamrażalki, a następnie połóż torebki herbaty na oczach na 10 minut.

Zimno stymuluje krążenie krwi i pomaga odprowadzić płyn zalegający w okolicach oczu powodujący opuchliznę. Jeżeli chodzi o wybór herbaty to poleca się trzy rodzaje herbaty:

Worki pod oczami – Herbata z brezylki nadobnej

Zmniejsza opuchlizny pod oczami, ujędrnia skórę, okłady z tej herbaty zmniejszają kurze łapki w okolicach oczu. Dodatkowo ma właściwości przeciwzapalne, picie tej herbaty zmniejsza stany zapalne wątroby i zbija gorączkę.

Herbata rumiankowa

Działa przeciwzapalnie, zmniejsza obrzęk oraz worki pod oczami oraz ujędrnia skórę wokół oczu. Okłady z rumianku pomogą także podczas zapalenia spojówki i podrażnień oczu. Leczy również zapalenie powiek oraz usuwa jęczmień na oku.

Herbata z kopru włoskiego

Fantastycznie radzi sobie ze zmęczonymi oczami po długotrwałym oglądaniu telewizji albo patrzenia się w monitor komputera. Leczy również zapalenie spojówek, zmniejsza podrażnienie oraz niweluje swędzenie oczu. Szybko powoduje, że worki pod oczami znikają i rzadziej wracają.

Najważniejszą sprawą podczas okładów z torebek po herbacie jest sprawdzenie stanu fizycznego torebki, czy torebka nie posiada żadnych dziur. Jest to naprawdę ważne, susz herbaciany w kontakcie z okiem może doprowadzić do poważnych infekcji oczu. W tym wypadku jak najszybciej należy skontaktować się z lekarzem okulistą.

Czy węglowodany tuczą? Sprawdź jak je jeść bez ograniczeń!