10 produktów, których Polacy nie znają prawdziwych zastosowań!

Czy wiesz, że jest sporo produktów, których zastosowania wcale nie znasz, albo wydaje ci się, że znasz a wcale to nie jest ich prawdziwe zastosowanie? Są również produkty, których zastosowanie znają mieszkańcy innych krajów a Polacy nie mają o nich pojęcia! Sprawdź koniecznie jakie to produkty a uwierz, bardzo się zdziwisz! Poznaj produkty, których nie znamy zastosowania.

Produkty, których Polacy nie znają zastosowania

1. Wgłębienie w dnie butelek od wina

Jeśli spojrzysz na posiadane w domu butelki od wina, praktycznie wszystkie mają na dnie spore wgłębienie. Ma ono nawet więcej niż jedną funkcje. Dzięki niemu butelka jest bardziej stabilna, wino musujące dłużej zachowuje właściwości w butelce z wgłębieniem oraz ułatwia ono proces czyszczenia butelek wykorzystywanych ponownie,

2. Kolorowe paski na zakończeniach maści, past do zębów

Na końcach maści czy past do zębów, w części, która jest zgrzewana zazwyczaj znajduje się kolorowe oznaczenie. Dodaje się je do opakowań, na potrzeby maszyn produkcyjnych, aby wiedziały w którym momencie przycinać i zgrzewać gotowe opakowanie z pastą.

3. Strzałka na wyświetlaczu samochodu obok ikonki paliwa

Zastanawialiście się kiedyś podjeżdżając na stacje benzynową z której strony mam bak? W większości samochodów produkowanych po 2010 jest właśnie taka strzałka. Dzięki niej już nigdy nie podjedziesz na stacje ze złej strony.

4. Fragment tkaniny z której wyprodukowane jest ubranie załączony do ubrania

Część osób zostawia ten fragment, by wykorzystać go w przyszłości np. jako łatka. Ale jego właściwe zastosowanie to materiał próbny do pralki. Przed pierwszym praniem włóż próbnik do pralki, by sprawdzić, czy dane ustawienia nie zniszczą materiału, temperatura prania nie będzie za wysoka a wirowanie za szybkie.

5. Otwór w uchwycie garnka

Otwór w garnkach z długą rączką jest malutki, więc nie służy do lepszego chwytu garnka jak to jest w garnkach z dwiema rączkami. Można za tą rączkę powiesić garnek na ścianie, kiedyś było to popularne, ale chyba już mało kto tak robi. Ale jednym z nieoczywistych zastosowań jest takie, że możesz włożyć w ten otwór łyżkę drewnianą, by w czasie gotowania nie odkładać jej brudnej na blacie.

6. Długie szyjki w butelkach od piwa – produkty, których nie znamy zastosowania

Długie szyjki butelek mają kilka zastosowań. Dzięki ergonomicznemu kształtowi łatwiej jest trzymać butelkę za szyjkę a dodatkowo trzymając za szyjkę nie powodujemy tak szybkiego nagrzewania się butelki. Gdybyśmy trzymali butelkę za dolną część to nagrzewałaby się znacząco szybciej.

7. Zgrubienia na klawiaturze na literkach F oraz J

Czy zauważyłeś, że na dwóch klawiszach klawiatury komputerowej są zgrubienia / wypuklenia? Są one przeznaczone dla osób słabowidzących bądź używających klawiatury bezwzrokowo, by mieć punkt odniesienia do reszty klawiszy. Wiedząc gdzie znajdują się literki F oraz J bez problemu można odnaleźć każde inne.

8. Niebieska część na gumce do mazania

Sporej ilości osób wydaje się, że służy ona zmywania atramentu / długopisu. Niestety to tak nie działa. Niebieska część gumki służy do usuwania ołówka na grubym papierze, druga część służy do zmazywania ołówka na zwykłych kartkach.

9. Dysk na korkach od napojów gazowanych

Na dnie zakrętki od napojów a w szczególności od napojów gazowanych znajduje się mały plastikowy dodatek, tak dysk. Służy od do utrzymania gazu. Gdyby go nie było napoje traciłyby gaz znacznie szybciej i zakupiony ze sklepu napój już mógłby być pozbawiony tych właściwości.

10. Zakładka w lusterku wstecznym samochodu

Czy zdarza ci się, że jadąc samochodem oślepiają cie samochody z tyłu i odbijają ci się w lusterku ich światła? Dzięki zakładce nadal zobaczysz co się dzieje z tyłu, ale samochody nie będą cie już oślepiać.