10 niezwykłych zastosowań spinacza biurowego

     Spinacz biurowy oprócz podstawowego zastosowania jakim jest spinanie dokumentów ma wiele więcej innych zastosowań. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak jego zastosowania mogą ułatwić życie! W poście zawarto 10 najlepszych zastosowań spinacza o których na pewno nie masz pojęcia.
 


1) Do wieszania bombek choinkowych.

Bombki często są na cieniutkim sznureczku, który łatwo może ześlizgnąć się z drzewka. Delikatne bombki niestety upadając rozbijają się w drobny mak. Zawieszenie ich na spinaczu powoduje, że stabilnie trzymają się na gałązce, nie ześlizgują się a dodatkowo trudniej je ściągnąć, jest to zabezpieczenie przed małymi dziećmi i zwierzętami.

2) Spinanie nogawek w spodniach podczas jazdy rowerem.

Rower służy nam jako środek transportu, nie tylko jako aktywność fizyczna. Co zrobić gdy chcemy dostać się do kogoś, bądź w konkretne miejsce rowerem, ale nie chcemy ubierać dresów tylko wyjściowe eleganckie spodnie, poszerzane jeansy? Jest obawa, że spodnie mogą się pobrudzić w trakcie jazdy, bądź wkręcić w pedały. Idealnym rozwiązaniem jest zwężenie nogawek za pomocą spinacza. Jest niewidoczny, nie spowoduje zagnieceń a po zejściu z roweru jednym ruchem można go zdjąć i wyglądać idealnie.

3) Naprawa uszkodzonego zamka.

Gdy w spodniach, torbach, walizkach urwie się uchwyt od suwaka zamknięcie go jest bardzo utrudnione a czasem niemożliwe. Wystarczy, że na oczko założy się spinacz i już zamek zapina się z łatwością. Dodatkowo może on służyć jako ozdobne zapięcie do zamka.

4) Zakończenie taśmy klejącej.

Czy czułeś kiedyś podirytowanie, gdy nie można było znaleźć początku taśmy klejącej? Obraca się taśmę w każdą stronę a początek jakby wyparował! Wystarczy, że na końcówkę taśmy nalepimy spinacz i już nigdy nie będzie problemu z szybkim odnalezieniem początku.

5) Wyciskacz do pojemnika od pasty do zębów.

Końcówka pasty do zębów trudna jest do wyciągnięcia. W tubce jest jeszcze sporo pasty, ale bardzo trudno ją wyciągnąć, wystarczy zamocować duży spinacz biurowy na końcówce tubki, przeciągnąć do góry i już cała pasta jest na początku tubki i łatwiej są zużyć do końca.

6) Przechowywanie kabli.

By kable się nie mieszały, nie powstawały supełki. Można zastosować również do słuchawek w torebce, które wiadomo, że jak są potrzebne zawsze są poplątane 😉

7) Pakowanie jedzenia

Pootwierane pudełka od jedzenia np. przypraw, orzechów, kawy powodują, że do opakowania wpada powietrze i smaki i zapachy wietrzeją. Może to spowodować też wysypanie zawartości. Zabezpieczenie opakowania spinaczem spowoduje, że zapachy nie wywietrzeją a zawartość nie wypadnie.

8) Spinka do włosów

W awaryjnych sytuacjach parę spinaczy może skutecznie spiąć niesporne kosmyki włosów, gdy akurat w pobliżu nie mamy gumki do włosów ani spinki.

9) Blokowanie końcówek rolek (papier ozdobny)

Rozwinięty papier ozdobny, bądź folia niezabezpieczone rozwijają się a przez to gniotą. Zawinięcie ich w gumkę powoduje niepotrzebne zagniecenia. Spinacz biurowy idealnie zepnie rolkę i nie spowoduje jej uszkodzenia.

10) Zakładka do książki

Karteczki w książce mogą wypadać a często trudno je znaleźć. Gdy chcemy zaznaczyć parę fragmentów tekstu musimy wkładać pojedyncze karteczki. Zaznaczając kartki spinaczami od razu znajdziemy interesujący nas fragment i nie zgubimy zaznaczonego tekstu.

A wy jakie znacie inne zastosowania spinacza biurowego? Podzielcie się w komentarzu 😉

Pozdrawiam!